פילטרים ומסננים לאקווריום

הפילטרים ומסנני המים נמצאים אתנו כמעט בכל מקום ויש להם שימושים שונים ונרחבים, אך בעיקר מאפשרים לנו בני האדם ליהנות ממים איכותיים ונקיים, מים נטולי מזהמים וחומרים שונים.

לא משנה אם אלו מים למטרת שתייה או מים למטרות אחרות, הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים בתחום מתקני ומערכות מים וכן מסננים לאקווריום, הופכים את הפתרונות החדשים והמתקדמים בימנו לנגישים הרבה יותר וגם לכאלה המותאמים באופן מקסימאלי אל הצרכים הקיימים. הדבר לא שונה כשזה נוגעה לתחום פילטרים ומסננים לאקווריום, המספקים שמירה על איכות המים שבאקווריום ומאפשרים לדגים סביבת חיים נאותה.

מסנני המים לאקווריום, כמה זה חשוב

לא סתם מסננים נמצאים כמעט בכל אקווריום והם אחד הפריטים החשובים והראשונים שאנו רוכשים במקביל לרכישת האקווריום עצמו. מסנני מים עוזרים לשמור על איכות ורמה תקינה של מים באקווריום, כזו הנדרשת לדגים לקיום חיים יציבים באקווריום. בעזרת הפילטרים והמסננים ניתן לספק לדגים סביבת חיים טובה, נקיה ובריאה, תוך שמירה על מים איכותיים ונטולי מזיקים. המסננים עוזרים בנוסף לשמור על רמות חמצן תקינות במים כשהם משולבות עם עבודת המשאבות, הלוקחות בכך חלק משמעותי. מסנני המים והפילטרים מותאמים באופן מדויק אל גודל האקווריום וכמות המים ואל סוג בעלי החיים שבו.

סוגים שונים של פילטרים ומסננים

בשוק קיימים  היום סוגים שונים של מסננים ופילטרים. המותאמים אל גודלו של האקווריום וגם אל הדגים שבו. יש כאלו בעלי עוצמת סינון גבוהה יותר ואחרים עם יכולות סינון נמוכה יותר והכל בהתאם לצורך ולשימוש. המגוון רחב והסוגים שונים, ישנם מסננים ביולוגיים אשר מכילים מצע לגידול בקטריות צורכות חמצן והן מפרקות חנקות רעילות כדי לבסס עצמן ובזו יעילותן,  ישנם מסננים מכני אשר מכיל חומר ספוגי או אלמנט סינטטי אחר הלוכד חלקיקים בגדלים שונים המרחפים באקווריום. ישנם סוגים נוספים שלא ניתן עלים את הדעת במאמר זה אלא במאמר שפורסם בקרוב בו ניתן פירוט מלא של כל סוג סנן ודרך פעולתו.

חשוב לדעת

מכיוון שיש סוגים שונים ורבים  של פילטרים ומסננים  וכדי להציע לדגים את סביבת החיים האופטימאלית עבורם, מומלץ וכדאי לפנות לבעלי מקצוע העוסקים בתחום שנים רבות ומכירים היטב את הנושא ויכולים לסייע בבחירתם של המסננים והפילטרים בהתאם לצורך ולגודל האקווריום. חשוב להתייחס אל התנאים הקיימים,  כמו גודל האקווריום עצמו וכן גם לסוג הדגים. התייחסות למאפיינים אלו תבטיח בחינה והתאמה נכונה יותר של הסוגים ובחירתו של הפילטר המתאים לצרכים האקווריום.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *