טטרות – דגי להקה

הקמת אקווריום ותחזוקת אקווריום

לא תמיד זוכרים מתי זה התחיל, הג'וק הזה של לקנות אקווריום, לקנות דגי נוי ולהתחיל לגדל דגים. בתחילה זה פשוט מאד, אקווריום קטן שלא זקוק ליותר מידי תמיכה, כמה דגים עמידים (דגי זהב) והופ יש לנו אקווריום, אבל האם זה הדבר "האמיתי".

מי שנגוע ב"מחלה" הזו יודע שהקמת אקווריום זה מקצוע, לא כזה שלומדים אותו מקריאת ספרים או מפוסטים באינטרנט אלא מקצוע שיש בו מומחים אשר מבינים ומכירים את התהליכים הדרושים כדי להקים אקווריום יפה, עמיד ואיכותי בו יוכלו דגי נוי לחיות לאורך זמן בהרמוניה אחד עם השני בסביבה מבוקרת ותקינה.
הקמת אקווריום, כיצד זה עובד

קודם כל יש להחליט אלו דגים אנו רוצים לגדל באקווריום, ישנם זנים שונים של דגים ולכל אחד מהם יש את התנאים האופטימליים להם הוא זקוק כדי לשרוד, כמו טמפרטורת מים שונה, גודל אקווריום מתאים וציוד שונה. ישנם סודי דגים בעלי מג כזה או אחר אשר לא יכולים להסתדר יחדיו ועליך להכיר ולדעת לפני שאתה רוכש אותם כדי לשים באקווריום.
איפה מקימים את האקווריום

לאחר שהבנת מה יהיה גודל האקווריום כדאי לבחור מקום בו הוא יהיה מוצב, חשוב לדאוג שיהיה גישה למקור חשמל, ולר לשכח אקווריום בדרך כלל בא עם ארונית בנוייה, פילטרים שונים, מזון, רשתות וציוד נוסף.
כיצד אקווה-ליין יעזרו לך להקים אקווריום

אנו באקווה-ליין מתמחים בהקמת אקוויומים מכל הסוגים, גדולים מאד אשר מתאימים לעסקים, מסעדות וחדרי תצוגה ועד אקווריומים לבית ולפינת ישיבה, אנו מקדישים מחשבה רבה לאיכות החומרים והציוד, ההבנה והידע הרב שיש לנו מאפשרים להקים אקווריומים מגוונים עם מבחר דגים מסוגים שוניטטרות הם דגי מים מתוקים פופולאריים מאוד לגידול באקווריום. יש להם צבעים חזקים ויפים ומקורם באיזורים טרופיים. הם נמנים על משפחת החריתיים. יש סוגים שונים של משפחות של טטרות, אחת מהן היא העפרונוניים. דגים אלו גדלים במרכז ודרום אמריקה וידועים בשם 'ניצבי-ראש', כיוון שבזמן מנוחה הם מפנים את ראשם מטה ונשארים כך ללא תנועה למשכי זמן ארוכים. להלן הסבר יותר מעמיק על שני סוגי טטרות יפים במיוחד. אתם מוזמנים להמשיך ולהעמיק בתחום או ליצור קשר לשאלות והסברים כיוון שדגים אלו יפים במיוחד ונוחים מאוד לגידול וטיפול.

טטרות מסוג אנוסטומוס נקראות גם ניצב-ראש מפוספס והן חיות בדרום אמריקה. הם מתפתחות לגודל של כ-14 ס"מ. הגוף שלהן גלילי והחוטם שלהם מאורך. יש להם דוגמה של פסים ישרים בצבעים של שחור וזהב עם נקודה בקצה הפס שמוקפת בצבע אדום. פשוט דוגמה יפיפייה. זהו דג עם מזג שקט יחסית, אך זה עלול להשתנות, כי כמו שציינו, טטרות אוהבות מרחבי מחייה פרטיים. הטיפול בדג מסוג זה קל למדי ואפשר להאכיל אותו בכל המזונות. מומלץ להחזיק אותו באקווריום גדול על מנת שיהיה לו מרחב שחייה מספק והוא אוהב לחיות בכל שטח האקווריום. צמחייה ועצים מומלץ להכניס אך רק במקומות מסתור. הרבייה שלו מתבצעת בהטלה מפוזרת ולכן הרבייה באקווריום היא די קשה. אין הבדל נראה לעין בין הזכר לנקבה. טפרטורת המים האידיאלית עבור טטרות מסוג אנוסטומוס היא 22-28 מעלות צלסיוס.

את הצ'ילודוס פונקוטטוס, או בשמו העברי ניצב-ראש נקוד, ניתן למצוא בכל יבשת אמריקה. ניתן לזהות אותם בקלות לפי הצבע האפור-ירקרק שלהם שמנוקד בנקודות חומות וסנפיר הגב שלו מרובע. יחסית לטטרות אחרות הוא יש לו מזג נוח ושקט והוא מתאים לגידול באקווריום קיבוצי. הוא אוהב לחיות באמצע האקווריום. ניתן להאכיל אותו בכל סוגי המזון, כולל חסה ותרד. הטיפול בדג זה קל למדי. הוא קטן יחסית ומגיע עד לגודל של 8 ס"מ ומעדיף לחיות בטמפרטורות של 24-28 מעלות צלסיוס. כמו טטרות אחרות, גם הרבייה שלו לא פשוטה והיא מבוצעת כהטלה מפוזרת בינות לשורשים של צמחים צפים. אחרי ההטלה חובה להוציא את ההורים וזה נחמד ואפילו מצחיק לראות שהדגיגים הקטנים שוחים עם הראש מופנה מטה כבר מימיהם הראשונים. אין הבדלים שנראים לעין בין זכרים לנקבות.

סוגי טטרות נוספים הם בואנוס איירס טטרה שהוא תוקפני ונושך סנפירים, טטרה אור זוהר שהיא שקטה ויפיפייה במיוחד כהיא בלהקה, טטרה מערות עיוור שעיניו נעלמות תוך כדי גדילה ועוד ועוד. וצבעים מרהיבים לצד עיצוב אקווריום מדהים כדי לתת לך את השקט והרוגע לקבל מוצר מוכן ובנוי באיכות גבוהה, אנו גם נספק לך את כל הציוד הדרוש לשם תחזוקה.